O Ski klubu

Ski klub Karlovy Vary byl založen na základě usnesení valné hromady v květnu 1990 a je přímým nástupcem lyžařského oddílu TJ Slavia Pozemní stavby Karlovy Vary. Svojí aktivitou navazuje na padesátiletou historii sjezdového lyžování v Karlových Varech. Našimi členy byly a jsou zakládající členové karlovarských sjezdařských oddílů jako byly TJ Žižka Karlovy Vary, TJ Slavia Karlovy Vary a Rudá hvězda Karlovy Vary, které v oblasti Božího Daru začaly působit po r. 1950, kdy byla oblast zpřístupněna veřejnosti. Klubem prošla řada závodníků a závodnic, z nichž někteří se stali členy reprezentačních družstev České republiky.

Ski klub Karlovy Vary sdružuje fyzické a právnické osoby s cílem uspokojování jejich potřeb formou sportovního vyžití zejména v oblasti rekreačního a závodního sjezdového lyžování. (Výňatek ze stanov.)

Ski klub vlastní na Božím Daru - Neklidu horskou chatu s 20 lůžky (viz foto), kde se konají pravidelná soustředění závodních družstev dětí a dospělých. Mimo dvou vleků (Tatrapoma P a Tatrapoma F10) na Neklidu, vlastníme také vlek Metasport TLV 12 na slalomovém svahu U Dubu (přímý směr z Neklidu do Jáchymova). Na všech těchto zařízeních probíhá organizovaná příprava závodních družstev – předžáků, žáků, juniorů a dospělých.

Ski klub má přibližně 75 členů.

Podmínky členství:

  • zaplatit členský vstupní vklad
  • zaplatit roční členský příspěvek
  • odpracovat každoročně 10 zimních brigádnických hodin
  • odpracovat každoročně 20 letních brigádnických hodin

Při splnění těchto povinností má každý člen právo za stanovených podmínek využívat výše uvedená zařízení Ski klubu.

V případě zájmu kontaktujte výbor klubu na výše uvedené adrese a obdržíte podrobnější informace.

Složení výkonného výboru:

předseda: Martin Frič
členové: Václav Novotný, Štěpán Novotný, Kamila Turčínová, Markéta Holubová