Zhodnocení zimní sezóny 2020

Během zimní sezóny se sportovci (mladší, starší i nová minipřípravka) scházeli pravidelně jednou týdně na trénincích v tělocvičně. Tréninky na sněhu se konaly každou sobotu a neděli dopoledne i odpoledne (mimo závodních víkendů). Minipřípravka měla pravidelné tréninky 1 x o víkendu. I v letošní sezóně fungovaly tzv. rodičovské služby. Rodičovská služba – pomoc trenérovi na svahu, po polední pauze zajišťuje úklid na Žižkárně. Služby fungovaly bez potíží - děkujeme všem za pomoc.

Letošní zimní sezóna byla specifická zejména tím, že se v KV kraji pořádala ZOOM 2020. Naším cílem bylo tedy ladit formu na ZODM. Náš oddíl byl pověřen na ZODM pořádáním závodů alpských disciplín. Organizace a průběh závodů sklidily velmi kladný ohlas. Děkujeme organizačnímu výboru a všem, kdo přidaly ruku k dílu.

Za náš oddíl byla na ZODM do kategorie AD nominována Verča, která se v OS umístila na 18.místě a ve slalomu na 21. místě. Některé děti z našeho oddílu byly nominovány na ZODM v kategorii Skicross. Největšího úspěchu dosáhla Nelča, která se umístila na 2.místě, Maxík na 4.místě, Ivča na 7.místě, Eliška na 8.místě a  Honza 9.místě. Pět dětí z oddílu v top 10 považujeme za velký úspěch.

V zimní sezóně 2020 se tradičně uskutečnilo Vánoční a Jarní soustředění.

Po jarním soustředění zasáhla do přípravy nemoc Covid 19. Sezóna tak byla ukončena náhle a nečekaně.

Přesto se i v letošní zimní sezóně mladší závodníci do kategorie U12 zúčastnili 4 závodů Krušnohorského pohárku. Bohužel závodníků toho věku máme v oddílu čím dál méně a je to znát i na výsledcích. Celkové výsledky v tuto chvíli nemáme k dispozici.

Nejlepšího výsledku dosáhli:

Barča L.: 1x1.místo, 2x2.místo

Viktorka: 1 x 2.místo, 2x3.místo

Kryštof: 3 x 3.místo

 

V kategorii žáků vstoupila do republikových závodů Verča. Zatím zejména sbírá zkušenosti. Její nejlepší výsledek byl na RKZ Kouty 26.místo.

Nejlepší výsledek UKZ: UKZ v Peci 6.místo.

Naši ostatní žáci se zúčastnili UKZ na Lipně. Ostatní závody vypsané pro naši výkonnost se bohužel zrušily. Žádné větší úspěchy jsme nezaznamenali.

Naši junioři se zúčastnili závodů UKZ v rámci veřejných závodů. Na Lipně se na stupni vítězů v sobotu a v neděli prostřídali naši závodníci Marekč, Filip Jirkovský a Láďa. Nabídka závodů pro juniory je velmi omezená.

Jarní příprava všech družstev byla po karanténních opatřeních opět obnovena. Trénujeme pravidelně 1x týdně. Máme za sebou víkendové soustředění v Abertemech. Plánujeme společnou cyklo-akci pro děti všech družstev v Melchiorově Huti. O letních prázdninách uskuteční cyklopuťák, pojedeme na vodu a prázdniny zakončíme soustředěním na Žižkárně..

Závody v rámci Letního karlovarského pohárku byly přesunuty na podzim.

Veškeré akce jsou zaneseny v oddílové termínovce, do které mají rodiče přístup na internetu.

Přejem všem hodně  sil, zdraví a  úspěchů v další tréninkové činnosti. Za trenéry  Kamila